Vishay/Dale CMF507K8700FKEB
CMF507K8700FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF507K8700FKEB
Brief Description
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF507K8700FKEB.pdf
Availability of CMF507K8700FKEB
QUANTITY
CMF507K8700FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF507K8700FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF507K8700FKEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF507K8700FKEB
Related LinksCMF507K, CMF507K8700FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF507K8700FKEB Details Description
Related parts for CMF507K8700FKEB
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
IC SRAM ZMD 8K X 8 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf