Vishay/Dale CMF50825K00FKEB
CMF50825K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50825K00FKEB
Brief Description
RES 825K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50825K00FKEB.pdf
Availability of CMF50825K00FKEB
QUANTITY
CMF50825K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50825K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF50825K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50825K00FKEB
Related LinksCMF5082, CMF50825K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50825K00FKEB Details Description
Related parts for CMF50825K00FKEB
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf