Panasonic Electronic Components EXB-V8V362JV
EXB-V8V362JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V362JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V362JV.pdf
Availability of EXB-V8V362JV
QUANTITY
EXB-V8V362JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V362JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V362JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V362JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V362JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V362JV Details Description
Related parts for EXB-V8V362JV
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 10K EE 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 70POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
HOUSING PLSTC BLK 3.11" X 0.89" datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf