Vishay/Dale CMF55102K00BEEB
CMF55102K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55102K00BEEB
Brief Description
RES 102K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55102K00BEEB.pdf
Availability of CMF55102K00BEEB
QUANTITY
CMF55102K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55102K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55102K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55102K00BEEB
Related LinksCMF5510, CMF55102K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55102K00BEEB Details Description
Related parts for CMF55102K00BEEB
RES SMD 274 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GDT 250V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 304VC SMA datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 2 POLE 6POS ADJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
111 W 50FT 16-3 SO 1447 datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DL POLARIZING POSTS datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 440VAC5 datasheet.pdf