Vishay/Dale CMF5510K200FKRE
CMF5510K200FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5510K200FKRE
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5510K200FKRE.pdf
Availability of CMF5510K200FKRE
QUANTITY
CMF5510K200FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5510K200FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF5510K200FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5510K200FKRE
Related LinksCMF5510, CMF5510K200FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5510K200FKRE Details Description
Related parts for CMF5510K200FKRE
RES SMD 220K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 650MA 180 MOHM datasheet.pdf
GDT 400V 15% 5KA datasheet.pdf
IC FPGA 358 I/O 484BGA datasheet.pdf
OSC SO 312.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO204AL datasheet.pdf
EXTRENDED LENGTH TIE 5-50 FT REE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
GUIDE REAR STRIP datasheet.pdf
15 F/F DUAL PORT FILT.TY1 datasheet.pdf