Vishay/Dale CMF5510K400BEEA70
CMF5510K400BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5510K400BEEA70
Brief Description
RES 10.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5510K400BEEA70.pdf
Availability of CMF5510K400BEEA70
QUANTITY
CMF5510K400BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5510K400BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5510K400BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5510K400BEEA70
Related LinksCMF5510K, CMF5510K400BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5510K400BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5510K400BEEA70
MODULE TXRX TRUE RF 915MHZ datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 225W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf