Vishay/Dale CMF5510M000FLEA
CMF5510M000FLEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5510M000FLEA
Brief Description
RES 10M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5510M000FLEA.pdf
Availability of CMF5510M000FLEA
QUANTITY
CMF5510M000FLEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5510M000FLEA
Internal Part NumberEIS-CMF5510M000FLEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5510M000FLEA
Related LinksCMF5510, CMF5510M000FLEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5510M000FLEA Details Description
Related parts for CMF5510M000FLEA
CAP CER 36PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
WELD CABLE 2AWG 600V BLACK 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
MODULE DC/DC 1/2 BRICK 53V 10A datasheet.pdf