Vishay/Dale CMF5510R000JNEA
CMF5510R000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5510R000JNEA
Brief Description
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5510R000JNEA.pdf
Availability of CMF5510R000JNEA
QUANTITY
CMF5510R000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5510R000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF5510R000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5510R000JNEA
Related LinksCMF5510, CMF5510R000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5510R000JNEA Details Description
Related parts for CMF5510R000JNEA
AMP RF N-CHAN 30V TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V 2010 datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/02/180 3.5 BK datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TURRET HEAD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 7A KINK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.224A XLLGA3 datasheet.pdf