Vishay/Dale CMF55111K00BHBF
CMF55111K00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55111K00BHBF
Brief Description
RES 111K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55111K00BHBF.pdf
Availability of CMF55111K00BHBF
QUANTITY
CMF55111K00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55111K00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55111K00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)111k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55111K00BHBF
Related LinksCMF5511, CMF55111K00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55111K00BHBF Details Description
Related parts for CMF55111K00BHBF
CAP TANT 0.15UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 32POS 2.54MM datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 2A datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 0.5A 16DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HANDLE VME CANTILEVER TOP BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM9011-14 datasheet.pdf
TEST LEAD STACK BANANA 36" RED datasheet.pdf