Vishay/Dale CMF55115K00FKEA
CMF55115K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55115K00FKEA
Brief Description
RES 115K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55115K00FKEA.pdf
Availability of CMF55115K00FKEA
QUANTITY
CMF55115K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55115K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF55115K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55115K00FKEA
Related LinksCMF5511, CMF55115K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55115K00FKEA Details Description
Related parts for CMF55115K00FKEA
IC PCI EXPRSS/JITT ATTEN 20TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONSOLE SYSTEM STANDARD DESK datasheet.pdf
IC MCU 16KB FLASH EZ PRO 42LGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 30A 30V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CAN 1.5A 48LQFP datasheet.pdf