Vishay/Dale CMF55125R00BHEK
CMF55125R00BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55125R00BHEK
Brief Description
RES 125 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55125R00BHEK.pdf
Availability of CMF55125R00BHEK
QUANTITY
CMF55125R00BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55125R00BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55125R00BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)125
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55125R00BHEK
Related LinksCMF5512, CMF55125R00BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55125R00BHEK Details Description
Related parts for CMF55125R00BHEK
DEV KIT FOR C8051F005/F006/F007 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
MODULE TOOL KIT M7144A datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
BUSBAR 3 PHASE 33 POLE 18MM datasheet.pdf