Vishay/Dale CMF55127K00BHEK
CMF55127K00BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55127K00BHEK
Brief Description
RES 127K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55127K00BHEK.pdf
Availability of CMF55127K00BHEK
QUANTITY
CMF55127K00BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55127K00BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55127K00BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55127K00BHEK
Related LinksCMF5512, CMF55127K00BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55127K00BHEK Details Description
Related parts for CMF55127K00BHEK
CONN AUDIO JACK 3.5MM STEREO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 44SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
7115-1 COND CRIMP PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
1.5KW 240V G5 LNR SRV DRVECT datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ISO TO220 datasheet.pdf
LP SUP CIRCUITS MANUAL RESET datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
PLUG RWE 5.08MM EMATE datasheet.pdf