Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-52-50.0-01-V
IELK1-1-52-50.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-52-50.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IELK1-1-52-50.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-52-50.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-52-50.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-52-50.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-52-50.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-52-50.0-01-V
Related LinksIELK1-1-52, IELK1-1-52-50.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-52-50.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-52-50.0-01-V
IDC CABLE - MKS20K/MC20M/MPD20K datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 425MA 1.55 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 9V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
GDT 3000V 20% 1.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
FUSE HOLDER 250V datasheet.pdf