Vishay/Dale CMF55127R00DHR6
CMF55127R00DHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55127R00DHR6
Brief Description
RES 127 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55127R00DHR6.pdf
Availability of CMF55127R00DHR6
QUANTITY
CMF55127R00DHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55127R00DHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55127R00DHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55127R00DHR6
Related LinksCMF5512, CMF55127R00DHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55127R00DHR6 Details Description
Related parts for CMF55127R00DHR6
CONN CIC RCPT 31POS 2.54MM datasheet.pdf
IC TV TUNER 30-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AMPLIFIER NPN STANDARD 24VDC datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRLR 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 690MA 650 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf