Vishay/Dale CMF55128K00BEEK
CMF55128K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55128K00BEEK
Brief Description
RES 128K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55128K00BEEK.pdf
Availability of CMF55128K00BEEK
QUANTITY
CMF55128K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55128K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55128K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)128k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55128K00BEEK
Related LinksCMF5512, CMF55128K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55128K00BEEK Details Description
Related parts for CMF55128K00BEEK
IC V-F CONVERTER MONO 8-SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC SSR HI SIDE SMART 60V PWRSO10 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 STR SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
POT 25K OHM 5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf