Vishay/Dale CMF5512K000FHEB
CMF5512K000FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K000FHEB
Brief Description
RES 12K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K000FHEB.pdf
Availability of CMF5512K000FHEB
QUANTITY
CMF5512K000FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K000FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5512K000FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K000FHEB
Related LinksCMF5512, CMF5512K000FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K000FHEB Details Description
Related parts for CMF5512K000FHEB
RES SMD 820K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 1.2KV 8A TO220AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 12POS PNL MT datasheet.pdf