Vishay/Dale CMF5512K000FKEA
CMF5512K000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K000FKEA
Brief Description
RES 12K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K000FKEA.pdf
Availability of CMF5512K000FKEA
QUANTITY
CMF5512K000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5512K000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K000FKEA
Related LinksCMF5512, CMF5512K000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K000FKEA Details Description
Related parts for CMF5512K000FKEA
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 5GHZ TO-236AB datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123 datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CH20M BUS-AP LI TS 35X7.5 & 15 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 50W DO5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf