Vishay/Dale CMF5512K000FKRE70
CMF5512K000FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K000FKRE70
Brief Description
RES 12K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K000FKRE70.pdf
Availability of CMF5512K000FKRE70
QUANTITY
CMF5512K000FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K000FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF5512K000FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K000FKRE70
Related LinksCMF5512K, CMF5512K000FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K000FKRE70 Details Description
Related parts for CMF5512K000FKRE70
CAP CER 12PF 3KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
CAP CER 200PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED MOD LMR2 WARM WHT 650LM 120V datasheet.pdf
RES 51K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 1.78MM datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 180D A datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf