Vishay/Dale CMF5512K300BEEA
CMF5512K300BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K300BEEA
Brief Description
RES 12.3K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K300BEEA.pdf
Availability of CMF5512K300BEEA
QUANTITY
CMF5512K300BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K300BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5512K300BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K300BEEA
Related LinksCMF5512, CMF5512K300BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K300BEEA Details Description
Related parts for CMF5512K300BEEA
CONN HEADER 5POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN RECPT 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BOARD DEMO 73M1903 PPU USA/JAPAN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf