Vishay/Dale CMF5512K300BHR6
CMF5512K300BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K300BHR6
Brief Description
RES 12.3K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K300BHR6.pdf
Availability of CMF5512K300BHR6
QUANTITY
CMF5512K300BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K300BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5512K300BHR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K300BHR6
Related LinksCMF5512, CMF5512K300BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K300BHR6 Details Description
Related parts for CMF5512K300BHR6
MOSFET P-CH 60V 5.1A DPAK datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 60V 1.1A 4-SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.7A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A SPAK-5 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 400PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT GRN 0.56" CA datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf