Vishay/Dale CMF5512K400DHR6
CMF5512K400DHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K400DHR6
Brief Description
RES 12.4K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K400DHR6.pdf
Availability of CMF5512K400DHR6
QUANTITY
CMF5512K400DHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K400DHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5512K400DHR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K400DHR6
Related LinksCMF5512, CMF5512K400DHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K400DHR6 Details Description
Related parts for CMF5512K400DHR6
CONN RCPT 14-16AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 100W datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH TO92-3L datasheet.pdf
RES SMD 2.58K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
40 MODII HDR DRST B/A .100CL datasheet.pdf
CAP POLY 82UF 20% 50V T/H datasheet.pdf