Vishay/Dale CMF5512K700FER6
CMF5512K700FER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K700FER6
Brief Description
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K700FER6.pdf
Availability of CMF5512K700FER6
QUANTITY
CMF5512K700FER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K700FER6
Internal Part NumberEIS-CMF5512K700FER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K700FER6
Related LinksCMF5512, CMF5512K700FER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K700FER6 Details Description
Related parts for CMF5512K700FER6
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO220AC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 6X168" A VFN datasheet.pdf
293-0068-01100 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf