Vishay/Dale CMF5512K800BER6
CMF5512K800BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K800BER6
Brief Description
RES 12.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K800BER6.pdf
Availability of CMF5512K800BER6
QUANTITY
CMF5512K800BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K800BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5512K800BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K800BER6
Related LinksCMF5512, CMF5512K800BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K800BER6 Details Description
Related parts for CMF5512K800BER6
RES MO 1/2W 0.62 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 5-HVSOF datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 916 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
BCH 16-POSITION SMD J-HOOK datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf