Vishay/Dale CMF55130K00BEEA
CMF55130K00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55130K00BEEA
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55130K00BEEA.pdf
Availability of CMF55130K00BEEA
QUANTITY
CMF55130K00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55130K00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55130K00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55130K00BEEA
Related LinksCMF5513, CMF55130K00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55130K00BEEA Details Description
Related parts for CMF55130K00BEEA
RES SMD 11.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS GREEN OVP 8-DIP datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 187.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf