Vishay/Dale CMF55130R00DHR6
CMF55130R00DHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55130R00DHR6
Brief Description
RES 130 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55130R00DHR6.pdf
Availability of CMF55130R00DHR6
QUANTITY
CMF55130R00DHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55130R00DHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55130R00DHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55130R00DHR6
Related LinksCMF5513, CMF55130R00DHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55130R00DHR6 Details Description
Related parts for CMF55130R00DHR6
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
RES 31 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
DC/DC TH 2.5A 12-12V XHE datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf