Vishay/Dale CMF55130R00FKEA
CMF55130R00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55130R00FKEA
Brief Description
RES 130 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55130R00FKEA.pdf
Availability of CMF55130R00FKEA
QUANTITY
CMF55130R00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55130R00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF55130R00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55130R00FKEA
Related LinksCMF5513, CMF55130R00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55130R00FKEA Details Description
Related parts for CMF55130R00FKEA
IC LATCH OCTAL HS 3STATE 20SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL NONDIM LIGHT BALLAST datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 63V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 15W TO220-4 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf