Vishay/Dale CMF55135K00CEEB
CMF55135K00CEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55135K00CEEB
Brief Description
RES 135K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF55135K00CEEB.pdf
Availability of CMF55135K00CEEB
QUANTITY
CMF55135K00CEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55135K00CEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55135K00CEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)135k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55135K00CEEB
Related LinksCMF5513, CMF55135K00CEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55135K00CEEB Details Description
Related parts for CMF55135K00CEEB
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 3/4" 9.06" datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 657 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CABLE 19POS .100 JUMPER 4 INCH datasheet.pdf
IC REG 15V 3A STEP DOWN 28-QFN datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf