Vishay/Dale CMF5513K000BEEA70
CMF5513K000BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K000BEEA70
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K000BEEA70.pdf
Availability of CMF5513K000BEEA70
QUANTITY
CMF5513K000BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K000BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5513K000BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K000BEEA70
Related LinksCMF5513K, CMF5513K000BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K000BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5513K000BEEA70
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
TIP SET FOR WMRT 3.0 X 0.7MM datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 39POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
105M12 IP67 SWITCH datasheet.pdf
RES 10M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf