Vishay/Dale CMF5513K000BHRE
CMF5513K000BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K000BHRE
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K000BHRE.pdf
Availability of CMF5513K000BHRE
QUANTITY
CMF5513K000BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K000BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5513K000BHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K000BHRE
Related LinksCMF5513, CMF5513K000BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K000BHRE Details Description
Related parts for CMF5513K000BHRE
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf