Vishay/Dale CMF5513K300BERE
CMF5513K300BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K300BERE
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K300BERE.pdf
Availability of CMF5513K300BERE
QUANTITY
CMF5513K300BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K300BERE
Internal Part NumberEIS-CMF5513K300BERE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K300BERE
Related LinksCMF5513, CMF5513K300BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K300BERE Details Description
Related parts for CMF5513K300BERE
FUSE BOARD MOUNT 1A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 14COND 28AWG 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 9A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 7.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 26POS PIN datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 10.8MM ROUND datasheet.pdf
RES 48.1 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 455NM 550MW SMD datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
12POS,TAB 1.6X0.6,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf