Vishay/Dale CMF5513K800BEEA70
CMF5513K800BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K800BEEA70
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 13.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K800BEEA70.pdf
Availability of CMF5513K800BEEA70
QUANTITY
CMF5513K800BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K800BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5513K800BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K800BEEA70
Related LinksCMF5513K, CMF5513K800BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K800BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5513K800BEEA70
RES 7K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC SMART RESET DUAL PB 8 TDFN datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 5.0V 32SOIC datasheet.pdf