Vishay/Dale CMF5513K950BEEA
CMF5513K950BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K950BEEA
Brief Description
RES 13.95K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K950BEEA.pdf
Availability of CMF5513K950BEEA
QUANTITY
CMF5513K950BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K950BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5513K950BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.95k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K950BEEA
Related LinksCMF5513, CMF5513K950BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K950BEEA Details Description
Related parts for CMF5513K950BEEA
MOSFET N-CH 60V 80A TO-263AB datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
952 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.25A 136 MOHM TH datasheet.pdf