Vishay/Dale CMF5513K950BEEB
CMF5513K950BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K950BEEB
Brief Description
RES 13.95K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K950BEEB.pdf
Availability of CMF5513K950BEEB
QUANTITY
CMF5513K950BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K950BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5513K950BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.95k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K950BEEB
Related LinksCMF5513, CMF5513K950BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K950BEEB Details Description
Related parts for CMF5513K950BEEB
IDC CABLE - MSC50A/MC50F/MSC50A datasheet.pdf
SWITCH DIP SLIDE 4POS GOLD SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 17A 5.5 MOHM SMD datasheet.pdf