Vishay/Dale CMF55150K00BHR6
CMF55150K00BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55150K00BHR6
Brief Description
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55150K00BHR6.pdf
Availability of CMF55150K00BHR6
QUANTITY
CMF55150K00BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55150K00BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55150K00BHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55150K00BHR6
Related LinksCMF5515, CMF55150K00BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55150K00BHR6 Details Description
Related parts for CMF55150K00BHR6
JUMPER-H1501TR/A3049W/H1501TR 2" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 22A TO-220 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 194VC AXIAL datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SMP PLUG EDGE MNT 50 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf