Vishay/Dale CMF55150R00FKEA
CMF55150R00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55150R00FKEA
Brief Description
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55150R00FKEA.pdf
Availability of CMF55150R00FKEA
QUANTITY
CMF55150R00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55150R00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF55150R00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55150R00FKEA
Related LinksCMF5515, CMF55150R00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55150R00FKEA Details Description
Related parts for CMF55150R00FKEA
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
DSUB CABLE - CFP37S/AE37M/CFP37S datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" SNGL ROW datasheet.pdf
CABLE CLAMP CAGE&SHIELD ADAPTER datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf