Vishay/Dale RN60D7682FRSL
RN60D7682FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D7682FRSL
Brief Description
RES 76.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D7682FRSL.pdf
Availability of RN60D7682FRSL
QUANTITY
RN60D7682FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D7682FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D7682FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D7682FRSL
Related LinksRN60D7, RN60D7682FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D7682FRSL Details Description
Related parts for RN60D7682FRSL
CONV DC-DC 48V IN 5V OUT 60W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
PRINT CIR CLEANING BRUSH 6S SFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
POE INJECTOR 33.6W 56V datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf