Vishay/Dale CMF55158K00DHRE
CMF55158K00DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55158K00DHRE
Brief Description
RES 158K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55158K00DHRE.pdf
Availability of CMF55158K00DHRE
QUANTITY
CMF55158K00DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55158K00DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55158K00DHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55158K00DHRE
Related LinksCMF5515, CMF55158K00DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55158K00DHRE Details Description
Related parts for CMF55158K00DHRE
IDC CABLE - MSD20K/MC20G/MCG20K datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RF ZIGBEE SMART ENERGY MOD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
IC NFC/RFID TAG 16KB EEPROM 8TSS datasheet.pdf
MICRO 15C P /11 10CR 36" datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1.5A 100V datasheet.pdf