Vishay/Dale CMF5515K000BEEA
CMF5515K000BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K000BEEA
Brief Description
RES 15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K000BEEA.pdf
Availability of CMF5515K000BEEA
QUANTITY
CMF5515K000BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K000BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5515K000BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K000BEEA
Related LinksCMF5515, CMF5515K000BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K000BEEA Details Description
Related parts for CMF5515K000BEEA
RECEPT WRAPOST .072"DIA .360" datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV GATE DRVR 8SMD datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A HINGE ROLLR LEVR datasheet.pdf
INDICATOR LED GREEN/YLW PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 24LSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf