Vishay/Dale CMF5515K000FKBF
CMF5515K000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K000FKBF
Brief Description
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K000FKBF.pdf
Availability of CMF5515K000FKBF
QUANTITY
CMF5515K000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5515K000FKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K000FKBF
Related LinksCMF5515, CMF5515K000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K000FKBF Details Description
Related parts for CMF5515K000FKBF
CAP CER 1.8PF 250V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 20M OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.58V SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 52POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
6800UF 450V 90X220MM 105C 5000H datasheet.pdf