Vishay/Dale CMF5515K400DHRE
CMF5515K400DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K400DHRE
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K400DHRE.pdf
Availability of CMF5515K400DHRE
QUANTITY
CMF5515K400DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K400DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5515K400DHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K400DHRE
Related LinksCMF5515, CMF5515K400DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K400DHRE Details Description
Related parts for CMF5515K400DHRE
RES SMD 392K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
12P DLI PLUG HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 127K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 4A 40 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 402 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf