Vishay/Dale CMF5515K770BHEK
CMF5515K770BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K770BHEK
Brief Description
RES 15.77K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K770BHEK.pdf
Availability of CMF5515K770BHEK
QUANTITY
CMF5515K770BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K770BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5515K770BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.77k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K770BHEK
Related LinksCMF5515, CMF5515K770BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K770BHEK Details Description
Related parts for CMF5515K770BHEK
IC PROGRAM 4.800V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 800MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V TO252 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.6VWM 14.5VC DO15 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 500MW SOD80 datasheet.pdf