Vishay/Dale CMF5515K780BHEB
CMF5515K780BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K780BHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15.78K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K780BHEB.pdf
Availability of CMF5515K780BHEB
QUANTITY
CMF5515K780BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K780BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5515K780BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K780BHEB
Related LinksCMF5515, CMF5515K780BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K780BHEB Details Description
Related parts for CMF5515K780BHEB
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 56A datasheet.pdf