Vishay/Dale CMF5515K800BEBF
CMF5515K800BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K800BEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K800BEBF.pdf
Availability of CMF5515K800BEBF
QUANTITY
CMF5515K800BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K800BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5515K800BEBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K800BEBF
Related LinksCMF5515, CMF5515K800BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K800BEBF Details Description
Related parts for CMF5515K800BEBF
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 5V 36" datasheet.pdf
RUN datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 20 AU 16POS datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.51A 63 MOHM datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf