Vishay/Dale CMF5515K800BER6
CMF5515K800BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K800BER6
Brief Description
RES 15.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K800BER6.pdf
Availability of CMF5515K800BER6
QUANTITY
CMF5515K800BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K800BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5515K800BER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K800BER6
Related LinksCMF5515, CMF5515K800BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K800BER6 Details Description
Related parts for CMF5515K800BER6
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
BOARD EVALUATION 3.3V ADP122 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 5K OHM 225W datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 30.8VC PLAD datasheet.pdf
JUMPER HOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
COMBO 17W2 PCB STR G TIN datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf