Vishay/Dale CMF5515K840BHEK
CMF5515K840BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K840BHEK
Brief Description
RES 15.84K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K840BHEK.pdf
Availability of CMF5515K840BHEK
QUANTITY
CMF5515K840BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K840BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5515K840BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.84k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K840BHEK
Related LinksCMF5515, CMF5515K840BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K840BHEK Details Description
Related parts for CMF5515K840BHEK
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A D-PAK datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CABLE USB3.0 B/M TO OPEN 1M datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf