Vishay/Dale CMF5515M000GNEK
CMF5515M000GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515M000GNEK
Brief Description
RES 15M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515M000GNEK.pdf
Availability of CMF5515M000GNEK
QUANTITY
CMF5515M000GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515M000GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF5515M000GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515M000GNEK
Related LinksCMF5515, CMF5515M000GNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515M000GNEK Details Description
Related parts for CMF5515M000GNEK
CONN PIN 5POS RT ANG T/H datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf