Vishay/Dale CMF5515R000FKR639
CMF5515R000FKR639 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515R000FKR639
Brief Description
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515R000FKR639.pdf
Availability of CMF5515R000FKR639
QUANTITY
CMF5515R000FKR639 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515R000FKR639
Internal Part NumberEIS-CMF5515R000FKR639
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515R000FKR639
Related LinksCMF5515R, CMF5515R000FKR639 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515R000FKR639 Details Description
Related parts for CMF5515R000FKR639
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
HANDLE PISTOL BLACK FOR SWITCH datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf