Vishay/Dale CMF55164K00BEEA70
CMF55164K00BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55164K00BEEA70
Brief Description
RES 164K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55164K00BEEA70.pdf
Availability of CMF55164K00BEEA70
QUANTITY
CMF55164K00BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55164K00BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF55164K00BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)164k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55164K00BEEA70
Related LinksCMF55164, CMF55164K00BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55164K00BEEA70 Details Description
Related parts for CMF55164K00BEEA70
CONDUCTOR MARKER TM-I 12 WS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 10A TO220AC datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP 120V datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 30POS datasheet.pdf