Vishay/Dale CMF55169K00BHRE
CMF55169K00BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55169K00BHRE
Brief Description
RES 169K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55169K00BHRE.pdf
Availability of CMF55169K00BHRE
QUANTITY
CMF55169K00BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55169K00BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55169K00BHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55169K00BHRE
Related LinksCMF5516, CMF55169K00BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55169K00BHRE Details Description
Related parts for CMF55169K00BHRE
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28-UQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE D 38POS datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf