Vishay/Dale CMF5516K700BERE70
CMF5516K700BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5516K700BERE70
Brief Description
RES 16.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5516K700BERE70.pdf
Availability of CMF5516K700BERE70
QUANTITY
CMF5516K700BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5516K700BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF5516K700BERE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5516K700BERE70
Related LinksCMF5516K, CMF5516K700BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5516K700BERE70 Details Description
Related parts for CMF5516K700BERE70
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 5% CERAMIC VERT datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 74POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT MOUNT SIDE 100POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
9POS F PI FILT 1300PF SC 20AWG datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf